#не_конфліктне
"Наразі, ми не коментуємо цю ситуацію"
Про ситуацію з Буковинським культурним фондом та невдалу комунікацію із Чернівецькою ОДА
"Наразі ми не коментуємо цю ситуацію"
цією фразою та нехтуванням офіційного запрошення завершились перемовини із Чернівецькою ОДА щодо участі їх представників у публічній дискусії щодо Буковинського культурного фонду.
Про що йде мова?

ГО "Центр молоді Чернівців" організовує та модерує панельні дискусії на місцеві суспільно-важливі теми у рамках проєкту "Гомін Чернівців". Дискусії відбуваються у форматі голосового чату на Telegram-каналі - https://t.me/homin_che. До розмови долучаються запрошені нами гості, а також слухачі чату.

За час проєкту нашими гостями були депутати, очільники та працівники відділів та установ Чернівецької міськради, місцеві активісти, експерти всеукраїнського рівня.

До чого тут Буковинський культурний фонд?
Чернівецька ОДА створила Буковинський культурний фонд для підтримки творчих ініціатив та реалізації культурних проєктів.
Нещодавно Чернівецька ОДА заснувала Буковинський культурний фонд і оголосила конкурс проєктів. Із 170 заявок конкурсна комісія обрала 38 переможців. І це сколихнуло інформаційний простір. Експерти, громадські діячі, культурні менеджери сперечалися у соцмережах щодо результатів конкурсу та процедур його проведення. Комунікація з організаторами конкурсу та учасниками відбувалась не в найконструктивніший спосіб. Аби це змінити ми запропонували сторонам взяти участь у "Гомоні Чернівці".


Були запрошені Тарас Полатайко, Оксана Драчковська, Андрій Тужиков, Любов Добровольська та Тетяна Шарагіна. Під час домовленостей ми наголошували, що дискусія буде НЕ про якість проєктів-переможців, а про механізми функціонування БКФ, принципи відбору членів конкурсної комісії та терміни розгляду проєктів. Головне завдання "Гомону" - надати можливість кожній зі сторін висловити свою позицію та спільно знайти шляхи реформування роботи БКФ, аби подібне не повторилось у майбутньому.

Громадські активісти та культурні менеджери погодились одразу. Представники ОДА після пояснень формату та намірів організації теж дали попередню згоду, але попросили надіслати офіційне запрошення. Ми погодились. Але тут нам заявили, що "Наразі ми не коментуємо цю тему. З радістю пізніше поділимося успіхами від реалізованих проєктів". З огляду на це, "Гомін Чернівців" довелось скасувати, адже наш принцип - зберігати баланс думок.
Наша позиція:
1. "Пізніше ділитися успіхами" може бути запізно. Подібний стиль комунікації та неготовність разом з громадськістю розбудовувати перспективні інституції як БКФ, може зашкодити якості конкурсу, призвести до його маргіналізації та ігнорування з боку культурних менеджерів.

2. "Наразі ми не коментуємо цю ситуацію" - недоречна реакція для посадовців органів державної влади, що у своїй діяльності є підзвітними громадськості. Особливо, якщо мова йде про мільйони бюджетних коштів.

3. Нас насторожує бачення посадовців Чернівецької ОДА щодо методів комунікації державних органів із громадськістю, особисте ставлення до діяльності громадських організацій та місцевих активістів.

4. Закликаємо Чернівецьку ОДА бути більш відкритою у своїй роботі та керуватися принципами демократії. Пропонуємо неконфліктну комунікацію та мирні формати для плідної співпраці.

5. Як організація, яка представлена в Молодіжній раді Буковини, просимо всіх її депутатів_ок підтримати нас із закликом до Чернівецької ОДА бути відкритими у своїй роботі, не віддалятись від активної молоді.
Команда ГО "Центр молоді Чернівців" сподівається, що цей кейс буде підтриманий громадськістю, а її позиція почута Чернівецькою ОДА. Давайте приходити до спільних рішень шляхом дискусій, обговорень та переконань.