#цікавіцифри
Успіхи та невдачі
молодіжної політики регіону
Аналіз звіту про виконання комплексної програми молодіжної політики у період 2016-2019 рр.
Щоп'ять років Чернівецька облдержадміністрація формує комплексну програму молодіжної політики. Нещодавно Управління молоді та спорту опублікувало звіт про виконання програми у період 2016-2019 рр. і ми можемо його проаналізувати
Цікаві цифри:
У межах програми Управління молоді та спорту використало 1 млн 805 тис. грн за 2016-2019 рр., а Департамент освіти та науки (виплати іменних премій) - 5 млн 411 тис. грн.

Дані про надання кредиту на навчання є тільки у 2017 році на загальну суму 147 300 грн.

Про необхідність створення в області молодіжного центру було згадано у звіті про виконання програми за 2016 рік.
Проблемні місця комплексної програми молодіжної політики:

⚫ Пріоритетні напрями заходів - національно-патріотичне виконання та популяризація здорового та безпечного способу життя. Все б нічого, але є окремі програми такого ж спрямування з своїм фінансуванням: Комплексна програма розвитку фізичної культури і спорту Чернівецької області, Комплексна програма підвищення якості національно-патріотичного виховання дітей та молоді Чернівецької області. Тож, заходи можна було б провести за кошти цих програм.

⚫ Неформальна освіта - на третьому місці серед пріоритетних напрямів заходів. Утім, наповнення заходів не завжди відповідає тематиці напряму. Як думаєш, Фестиваль християнської молоді "Молитва молоді" це про розвиток неформальної освіти?

Ну і наше улюблене - виплати іменних премій переможцям олімпіад, молодим науковцям та соціальної допомоги дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування. Ці видатки, звісно, важливі. Утім, чи не здається тобі, що 5 млн 411 тис грн, які використав Департамент освіти та науки за 2016-2019 рр. насправді тягнуть й на повноцінну окрему програму? Окрім того, чи впливають ці іменні виплати на розвиток молодіжної політики області? Наприклад, у 2017 році виплати отримали 289 студентів, а це 415 або ж 550 грн кожному, в залежності від досягнень.
Чи матиме це вплив на розвиток молодіжної політики регіону? Навряд.
А як щодо допомоги дітям-сиротам? Нагадаємо, що в Україні молодь - це люди віком 14-35 р. А всі, хто молодший, не є цільовою аудиторією цієї програми. Ба більше, такі видатки мають бути передбачені програмами соціального спрямування.

"Ну й що?, - скажете ви, - все одно ці кошти йдуть на хорошу справу".

✅Вираховуючи коефіцієнт фінансового забезпечення молоді у різних областях в межах "Дослідження молодіжної політики за 2020 рік", ми були приємно вражені цифрами. А потім - заглянули в наповнення, з яким ви щойно ознайомились.

❔ То чи впливають ці кошти на розвиток молодіжної політики регіону? Чи ця програма просто спосіб виділити кошти на заохочення обдарованої молоді?
Подібні проблеми є в багатьох регіонах країни, працюватимемо над мережуванням інститутів громадянського суспільства аби зробити унікальну збалансовану формулу успішної молодіжної програми. ✊
Головченко Анастасія
проєктна менеджерка ГО "Центр молоді Чернівців"
експертка з молодіжної політики